Чи можна займатися сексом при запаленні простати

Чоловіки, яким було поставлено діагноз - запалення передміхурової залози, задаються питанням, чи можна займатися сексом при простатиті? Але перед тим як отримати відповідь, необхідно зрозуміти, що це за хвороба, і які причини її можуть викликати.

звернення до фахівця при простатиті

Простатитом називається захворювання передміхурової залози у чоловіків запального характеру. Найчастіше причина, що викликала запалення – це бактеріальна інфекція, що потрапила через сечівник у простату. Проте щоб запалення набуло чинності, часом однієї інфекції недостатньо. Захворювання простати можуть провокувати такі фактори:

 • робота, пов'язана із постійним сидінням, гіподинамічний спосіб життя;
 • порушення стільця, як частих запорів;
 • часті переохолодження;
 • відсутність інтимної близькості тривалий час або надмірна кількість;
 • ожиріння, переїдання, надмірне вживання алкогольних напоїв, куріння, гостра їжа, постійні стреси;

Простата є залозою, розміром 3 на 4 сантиметри, і вагою до 25 грам. Вона виділяє секрет, що має бактерицидну дію. Тому вважається, що запалення виникає найчастіше при застійних явищах в органі, коли його функція порушується та секрет втрачає свої властивості. Ось зараз і підключається інфекція, яка посилює картину. Але як боротися із застійними явищами, щоби не провокувати розвиток хвороби?

Думка фахівців

Нещодавно, медики дійшли висновку, що секс можна вважати кращими ліками, які можна придумати, при лікуванні простатиту і для його профілактики. Фахівці, на сьогоднішній день, все частіше сходяться на думці, що при простатиті можна, і потрібно займатися сексом, і що це надзвичайно корисно.

Під час статевого акту, при настанні оргазму, відбувається активне та сильне скорочення м'язів простати. Виходить свого роду масаж, у якому збільшується приплив крові до залозі. А це сприятливо впливає на її стан, усуває причини хвороби та скорочує терміни одужання.

Простатит не можна вважати захворюванням, яке передається статевим шляхом, оскільки це суто чоловіча патологія. Але, якщо запалення викликано якоюсь бактеріологічною інфекцією, то під час статевого акту варто використовувати презерватив, щоб не передати партнерці патогенні мікроби.

Також не можна припиняти статеве життя під час хвороби. Утримання при запаленні простати може бути навіть небезпечним, оскільки через застій секрету, що виробляється залозою, можуть розвинутися ускладнення. Крім того, помірність може спричинити набряк залози та утворення тромбів, спричинені застоєм крові.

Лікування сексом

Коли у чоловіка з'являються неприємні симптоми, які ставлять під його чоловічу силу, він може зіткнутися з депресією. У нього з'являється дратівливість, зайва знервованість, порушується апетит, він перестає почуватися потрібним. Також чоловік починає страждати від безсоння, виникає відсутність сексуального бажання.

біль у чоловіка при простатиті

Жінка в такій ситуації не повинна залишатися осторонь, а бути максимально тактовною, допомагати чоловікові та не давати йому йти всіма думками у хворобу. Тільки в такому разі, можливе відновлення гармонійних сексуальних стосунків.

Оскільки, існують незаперечні докази, сприятливого впливу статевих актів лікування лікування запалення залози, то важливо займатися ним правильно, не завдаючи шкоди організму. Тому в крайності кидатися не слід. Все повинно бути в міру. Заняття сексом під час лікування не варто зводити в ранг пріоритету. Все ж таки, основне лікування має бути медикаментозним, а цей метод грати допоміжну роль.

Для ефективного позбавлення від недуги варто прислухатися до рекомендацій:

 • По-перше, секс при простатиті повинен мати регулярний характер. Проблема не може вирішитися, якщо наближатися всього 1 або 2 рази протягом місяця. Але щоденні «процедури» можуть спровокувати загострення хвороби. На думку лікарів – у цьому питанні важлива золота середина, яка залежить від віку чоловіка та його стану здоров'я. В середньому, частота статевих актів, застосовна для всіх вікових груп – 2-3 рази на тиждень. Оральний секс, щоб не занести нову інфекцію ні собі, ні партнерці, можливий лише з презервативом.
 • По-друге, забороняється під час лікування простатиту зміна статевих партнерок, оскільки організм ослаблений і зростає ймовірність приєднання нової інфекції через можливе надходження нової мікрофлори в статеву систему. У ній можуть бути хвороботворні мікроорганізми, до яких ще не виробилися антитіла, а оскільки запалення вже є, то це може бути небезпечним.
 • По-третє, тим, у кого немає постійної партнерки для близькості, або тим, у кого їх немає взагалі (самотні чоловіки), рекомендується не вступати у випадкові зв'язки та не чекати застою, який може призвести до захворювання. Єдиний вихід у такій ситуації – мастурбація. Хоча цей метод, з незрозумілих причин, і вважається в суспільстві чимось поганим, він здатний позбавити залозу від застою. Мастурбація, також допомагає розігнати кров, що застоялася, в органах тазу, а заліза, завдяки цій процедурі, отримує необхідний масаж. Але, як і з частотою статевих актів, з мастурбацією не варто перестаратися. Нормальний режим самозадоволення – 2-3 рази на тиждень.
 • По-четверте, слід уникати практики перерваних статевих актів, тому що вони сприяють повільному відтоку крові з геніталій чоловіка, наслідком чого з'являються розриви дрібних капілярів у статевому члені і відбувається згущення крові в простаті.

Гострий простатит та секс

При гострому простатиті чоловік відчуває сильні болі внизу живота, а також болі, що віддають в геніталії і промежину. При цьому температура тіла може підвищуватися до 39 градусів, а у важких випадках і вище.

висока температура при простатиті

Болі переслідують як при спорожненні сечового міхура, а й у спокої. Тому в такій ситуації хворий навряд чи захоче інтимної близькості.

Але якщо організувати грамотне лікування, то вже за кілька днів пацієнт може відчути себе краще. Тільки після цього, рекомендується для зняття застою лікування простатиту сексом.

Додаткові заходи лікування

Крім регулярного сексу, рекомендується застосовувати дозволений комплекс фізичних вправ (тягати «залізо» у спортзалі не доведеться), для профілактики застійних явищ у передміхуровому органі:

 1. Виконувати цю вправу легко будь-де: на роботі, у транспорті, сидячи за кермом, лежачи вдома на ліжку тощо. Для цього потрібно зробити глибокий вдих і роздмухати живіт. Після затримки дихання на 10-12 секунд слід видих (животом). При цьому необхідно втягнути живіт якнайсильніше, щоб він, як би «дістав» до хребта. Повторити потрібно від 3 до 7 разів. Протягом дня потрібно зробити 3 підходи.
 2. Аналогічно першому, вправа не вимагає спеціального місця, і його можна робити у будь-якому положенні: сидячи, лежачи чи стоячи. Суть його полягає в тому, що потрібно з силою втягнути анус і затриматись у такому положенні на 7-10 секунд. Так слід зробити тричі, а протягом дня – кілька підходів.
 3. Наступна вправа: станьте рівно, перенесіть вагу на ліву ногу, а правою робіть махи вперед та назад. Почніть із 40 махів і доведіть їх до 100. Аналогічно виконайте рухи для лівої ноги. Також рекомендується виконувати вправу 3 рази на день.
 4. Стоячи, робіть по черзі нахили вліво та вправо, до 30 разів на один бік.
 5. Ця вправа дуже важлива, тому що розтягує м'язи стегна, що приводять. Необхідно робити прямий шпагат, обов'язково страхуючись руками, і розводити ноги убік на максимальну відстань. Сідати на підлогу необов'язково. Головне у максимально низькій точці зафіксуватися на 20-30 секунд. Щоразу потрібно пробувати ширше розставити ноги.
 6. Сидячи на підлозі, з витягнутими ногами вперед, крокуйте сідницями вперед, а потім назад. Кожною сідницею необхідно зробити крок від 30 до 50 разів.
 7. Ляжте на спину, підніміть таз, прогинаючи хребет, упираючись у підлогу потилицею. Зафіксуйтеся в такому положенні 10 секунд. Повторіть 10 разів.
 8. Ця вправа відома всім з дитячого садка і називається вона «човник». Для його виконання необхідно лягти на живіт та завести руки за голову. Прогніть спину, одночасно піднявши прямі ноги та груди так, щоб опора залишилася лише на животі. Затриматися в такому положенні необхідно до моменту втоми. Повторювати 3 рази.
 9. Ляжте животом на м'яч. Прокочуйте м'яч протягом 5 хвилин, регулюючи руками тиск на нього тіла.
 10. Сидячи на підлозі із прямими ногами, руками намагайтеся дотягнутися до стоп. Якщо вийде, схопіть себе за пальці. Утримайтесь у такій позі 10 секунд. На цю вправу слід витрачати на день 3-5 хвилин.
 11. Вправа зі шкільних років – «берізка». Підтримуючи поперек руками і упираючись у підлогу потилицею, підніміть ноги вгору. Затримайтеся на кілька секунд (при підвищеному тиску ця вправа робити не можна).
 12. Останньою вправою буде глибоке присідання з розставленими ногами на ширину плечей. Присідання необхідно робити повільно, і їх кількість має бути від 5 до 7.

Профілактика

Для профілактики простатиту, особливо чоловікам із групи ризику (офісні працівники з сидячою роботою, а також ті, хто працює на холоді або у вологому середовищі та піддаються переохолодженню, водії далеких рейсів тощо), рекомендовано дотримуватись деяких правил:

 • Для чоловіка будь-якого віку дуже важливою є фізична активність. Відвідування спортзалу не є обов'язковим, але бажаним. Якщо у вас сидяча робота, необхідно щодня приділяти час для піших прогулянок або пробіжок. Це покращить циркуляцію крові в тазі та зменшить ймовірність появи застою;
 • як уже говорилося вище, секс відіграє важливу роль у профілактиці та лікуванні хвороби. Важливими є регулярні розмірені статеві контакти без збочень та надмірностей;
 • Необхідно вживати продукти, що несуть користь для організму загалом і для простати. У раціоні повинні бути присутні: риба та м'ясо (нежирні сорти), овочі та фрукти, кисломолочні продукти, компоти, соки та мед, а також різні морепродукти. Слід відмовитися або обмежувати вживання алкоголю, газованих напоїв, цибулі та часнику, перцю та грибів.
 • переохолодження також є фактором, що провокує розвиток запалення простати, якого слід уникати. Слід уникати перебування на протягах та одягати теплий одяг;
 • стреси та перевтоми викликають зниження імунітету, і як наслідок знижуються захисні сили організму. Необхідно подбати про повноцінний сон та уникати нервозних ситуацій;
 • хороший, підбадьорливий вплив має контрастний душ. Така процедура підвищує імунітет та покращує кровообіг;
 • регулярне відвідування уролога, здатне виявити захворювання ранніх стадіях. Лікувати тільки хворобу, що починається, набагато простіше, ніж вже розвинулася патологію. Якщо чоловіки вже раніше ставили діагноз "простатит", то повторне обстеження бажано приходити кожні 3 місяці, першого року. У наступні роки достатньо відвідування уролога 1 раз на півроку.

Таким чином, профілактика є важливою умовою для підтримки у формі чоловічого здоров'я. Важливою умовою профілактики також є регулярне статеве життя. За статистикою, чоловіки, які займаються сексом не менше 2-х разів на тиждень (з постійним партнером), хворіють на простатит рідше на 60%.