Головні причини виникнення простатиту у чоловіків

Простатит – захворювання урологічного спектру, яке характеризується виникненням та розвитком запалення, локалізованого у тканинах передміхурової залози у чоловіків. Хвороба стоїть першому місці за частотою звернень серед урологічних хвороб. Найчастіше простатит у чоловіків починає турбувати одночасно із виникненням інших захворювань репродуктивної системи. Чому чоловіча недуга так стрімко розвивається? Які основні причини простатиту у чоловіків?

простатит у чоловіка та причини його появи

Загальні відомості

Згідно зі статистикою ВООЗ, 60-75% чоловіків репродуктивного віку стикаються із проблемою простатиту. Хвороба діагностується в однієї третини чоловіків, що звернулися, тридцять відсотків з яких не досягли 40 років. Кожен десятий чоловік планети у житті стикався із простатитом.

Особливості перебігу захворювання

Клініка захворювання на простатит у чоловіків різноманітна, залежно від індивідуальних особливостей організму, загального стану здоров'я, стилю життя. У чоловіків 35-40 років простатит протікає безсимптомно. Перші його ознаки даються взнаки майже через рік. У медицині прийнято виділяти 2 форми захворювання:

 • інфекційну;
 • застійну (неінфекційну).

У першому випадку інфекція локалізується в органах малого тазу, у другому – в ділянці простати утруднюється кровообіг, порушується робота залози.

Чинники, що впливають розвиток запального процесу

Запалення характеризується гострим та хронічним перебігом. Гостра форма хвороби супроводжується високою температурою, відчуттям болю в області попереку та крижів, відчуттям дискомфорту в області репродуктивних органів. Гострий простатит починається раптово. Його поява спровокована сечостатевими інфекціями:

 • циститом;
 • пієлонефритом;
 • уретритом;
 • ІПСШ.

Синьогнійна та кишкова паличка – основні збудники, які провокують виникнення хвороби.

Запалення простати у чоловіків молодого віку: причини розвитку та наслідки

Хвороба вперше дається взнаки у 30-40 років. Причиною простатиту можуть стати трихомонади, хламідії, уреаплазми – збудники простатиту, які спричиняють його виникнення.

Звернення до спеціаліста – складний крок. Молоді люди соромляться своїх проблем, відтягують похід до лікаря і тим самим ускладнюють ситуацію. Інфекція поширюється швидко, що прискорює виникнення запалення простати. Наслідки несвоєчасного лікування простати у молодих чоловіків:

 1. порушується функція сечовипускання:
 2. виникають проблеми з потенцією;
 3. пригнічується дітородна функція;
 4. частішають рецидиви простатиту;
 5. утворюються кальцинати, рубці.

Поява перших симптомів запалення передміхурової залози має бути сигналом звернення до лікаря. Людина повинна звернути увагу на своє здоров'я, якщо мають місце такі ознаки:

 • бажання помочитися з'являється найчастіше;
 • під час сечовипускання відчувається дискомфорт та біль;
 • після походу в туалет бажання помочитися не минає;
 • послаблюється чи зникає ерекція;
 • знижується потяг до партнера.

Ігнорування ознак призводить до того, що запущені простатити у чоловіків переходять у хронічні. Знижується вироблення простатичного секрету, що входить до складу сперми.

Причини простатиту у чоловіків

Вважається, що простатит виникає через інфекції.

 1. Інфекційний шлях. Основні причини простатиту криються в розмноженні мікроорганізмів, які заносяться в кров, з її струмом поширюються організмом. Так відбувається первинне інфікування. Вторинне відбувається, коли процес запалення не був помічений вчасно і набув поширення. У сечовому каналі відбуваються патологічні процеси, що провокують появу простатиту, причиною яких є хвороби кишечника органів репродуктивної системи. Зараження відбувається двома способами. Висхідний має місце, коли інфекція потрапляє у простату з отвору сечового каналу. Східний шлях має місце, коли інфікована сеча є джерелом зараження.
 2. Слабка імунна система. Нерегулярний цикл «сон-неспання», погане харчування, пристрасть до розпивання алкоголю та куріння, хронічний стрес є джерелами зниження імунітету. Він не в змозі чинити опір збудникам інфекцій.
 3. Порушення кровообігу. Пригнічений кровообіг як причина виникнення недуги є наслідком гіподинамії, поганої роботи серця, захворювань нервової системи. Кров у органах малого тазу починає погано циркулювати. Підсумок – кисневе голодування та запалення передміхурової залози.
 4. Відсутність регулярного інтимного життя та незахищений секс як причини розвитку простатиту. Запалення може виникати як результат відсутності чи надлишку інтимного життя. Молоді чоловіки, які ведуть надто активне життя, страждають від швидкого згасання потенції, порушення гормонального фону та секреції залоз. Перерваний статевий акт є фактором, який несприятливо впливає на здоров'я чоловіка.
 5. Травми простати, що виникають внаслідок вібраційної хвороби. Водії часто страждають на порушення функції простати внаслідок та постійної вібрації. Це найпоширеніша причина появи простатиту у чоловіків.
 6. Зловживання алкоголем та цигарками – причини появи простатиту. Науково доведено: систематичне пияцтво веде до набряку тканин простати. Якщо імунний бар'єр слабкий, складаються сприятливі умови проникнення мікроорганізмів.
 7. Особливості харчування. Продукти, оброблені хімікатами, можуть провокувати виникнення злоякісних новоутворень. Рак простати займає одне з перших місць смертності серед чоловіків після 50 років.
 8. Фімоз – причина розвитку запального процесу. Це захворювання, яке характеризується неповним відкриттям головки члена. Нерідко фімоз зустрічається у новонароджених дітей. І тут фімоз – це вроджений порок. Якщо його своєчасно лікувати, зникає за кілька місяців. Для дорослого чоловіка фімоз є серйозною проблемою, як фізичної, а й психологічної. Якщо головка члена закрита повністю, під нею накопичується рідина, що є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Боліснотворні мікроби стають причиною появи простатиту. Лікування фімозу у дорослому віці передбачає оперативне втручання.
 9. Наявність каміння в передміхуровій залозі - причина виникнення запалення.
 10. Професійні захворювання.
 11. Патологічне будова простатичної залози може бути причиною запалення, оскільки в сечовому каналі застоюється простатичний секрет.
 12. Гормональні розлади. Низький рівень гормонів впливає на сексуальний потяг. Відсутність сексу довго може призвести до утворення венозного застою.

Різновиди та симптоми захворювання

Простатит хронічний у запущеному перебігу може перерости в сепсис. Для гострого простатиту характерні такі симптоми:

 • гарячка;
 • затримка сечі;
 • з сечею починають з'являтися білі виділення.

Хронічний простатит є рецидивною формою захворювання. Запальне вогнище – це місце, де розмножуються мікроби, що селяться в сечостатевому тракті та вражають тканини. Наслідком невчасного звернення до лікаря є цистит хронічного перебігу.

Дев'ять із десяти випадків хронічний простатит є причиною візиту до лікаря. Причини у чоловіків такі самі: збудники інфекційної природи.

Хронічний асимпоматичний простатит: причини у чоловіків зрілого віку

Описаний хронічний простатит не відноситься до жодної групи. Причина виникнення – особливості фізіології, що у літніх чоловіків. Пацієнт не скаржиться на симптоми. Про наявність хвороби людина дізнається лише за аналізами, або на операції. Рідше воно діагностується у пацієнтів, вік яких переступив за позначку у сорок років. Причини хронічного простатиту:

 • інфекції;
 • хвороботворні мікроби

Хронічний простатит, причиною якого є інфекція, дуже важко піддається медикаментозному лікуванню.

Застійний простатит виникає у молодих людей через нерегулярне статеве життя, коли заліза найбільш активна. Достовірних причин появи не виявлено. Ознаки, що відрізняють застійний простатит:

 • ослаблення статевого потягу;
 • відсутність яскравих оргіастичних відчуттів;
 • слабка ерекція;
 • бажання мочитися вранці особливо виражене;
 • Труднощі при сечовипусканні практично не помітні.

Причини захворювання на простатит досі не вивчені повністю. Відомо, що запальним процесом частіше страждають чоловіки, які мають соматичні захворювання:

 • хвороби кишечника, порушення випорожнень;
 • хронічний бронхіт, ГРВІ;
 • наявність вогнищ в інших органах (карієс, тонзиліт);
 • перенесені ЗПСШ;
 • імунні патології

Патогенні мікроорганізми проникають у тканини та утворюють застійні явища. Які причини виникнення інфекційних захворювань на простатичну залозу? Чинниками, які сприяють поширенню інфекції, є:

 • повнота;
 • систематичне пияцтво;
 • тютюнопаління;
 • незручний, тісний одяг;
 • тривале перебування на холоді;
 • часті автомобільні поїздки.

Лікування простатиту: особливості терапії

Терапія простатиту призначається лікарем виходячи з форми та особливостей перебігу хвороби. Враховуються причини виникнення простатиту у чоловіків. При гострому простатиті пацієнту призначаються антибіотики, які здатні проникати у тканини хворого органу. Хронічний простатит лікується комплексно і включає курс медикаментів, імуномодуляторів, масаж простати, фізіотерапію. Небактеріальний хронічний простатит лікується курсом нестероїдних препаратів. Додатково призначаються медикаменти із заспокійливими властивостями.

Простата може почати видозмінюватися, якщо хвороба перейшла у тяжку форму. Виникає абсцес, розлад сечовипускання, склероз простати, великий набряк.

Причини виникнення аденоми простати криються в несвоєчасному зверненні до фахівця. Регулярне відвідування уролога з метою профілактики дозволить убезпечити себе. Хвороба торкається все більше чоловіків молодого віку. У 30 років захворювання простіше запобігти, ніж лікувати. Правила профілактики полягають у виключенні руйнівних факторів. Чоловік, який дбає про своє здоров'я, повинен вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, носити зручну білизну з натуральних тканин, уникати впливу надмірно низьких та високих температур, слідкувати за харчуванням. Регулярне статеве життя – обов'язкова умова підтримання чоловічого здоров'я. Знаючи причини виникнення простатиту і дотримуючись простих правил, людина може зберегти репродуктивне здоров'я на багато років.