Ліки від простатиту та аденоми простати – список найефективніших

Якщо у чоловіка запалена передміхурова залоза, то потрібно вибрати найкращі ліки від простатиту і аденоми простати. В даний час багато виробників пропонують різні препарати, але вибрати для свого здоров'я потрібно тільки найефективніші та якісні.

Що таке простатит та аденома простати

Доброякісне новоутворення, що локалізується у передміхуровій залозі, називається аденомою простати. Саме ця патологія знижує статеву активність чоловіка та порушує природний відтік сечі. Якщо вчасно не діагностувати патологію і не призначити ефективне лікування, це може призвести до розвитку серйозних патологій, таких як доброякісна гіперплазія, яка має схильність до озлоякісності.

Як показує медична практика, прогресування патології в основному спостерігається у чоловіків старше сорока років і саме в цьому віці хвороба погано піддається консервативному лікуванню. Також хотілося б відзначити той факт, що оперативне втручання також не здійснюється, якщо чоловік перебуває у похилому віці.

Коли необхідне медикаментозне лікування

Якщо у чоловіка з'являються симптоми, які свідчать про розвиток запалення передміхурової залози, то для того, щоб позбутися патології і запобігти виникненню серйозних наслідків необхідно вибрати найдієвіші медикаменти від аденоми простати.

Крім усього іншого для того, щоб вилікувати хворобу необхідно при перших симптомах звертатися за допомогою до медичного закладу. Про те, що в чоловічому організмі розвивається доброякісна гіперплазія, свідчать такі симптоми:

 • больові відчуття у сфері живота;
 • проблеми та дискомфорт при сечовипусканні;
 • постійне відчуття неопорожненого сечового міхура;
 • печіння та свербіння при сечовипусканні;
 • помилкові позиви та затримка сечовипускання;
 • денна та нічна півлакіурія.

Якщо ви в себе помітили навіть найменші ознаки, перераховані вище, слід негайно звертатися до медичного закладу для того, щоб дізнатися дійсно правильний діагноз і почати лікування.

лікар рекомендує таблетки від простатиту

Також варто враховувати той факт, що медикаментозне лікування простатиту та аденоми простати препаратами можливе лише в тому випадку, якщо патологія перебувати на початковій стадії і у пацієнта ще не встигли розвинутися ускладнення.

Ліки

Усі ліки від аденоми передміхурової залози поділяються на такі різновиди:

 1. Гормональні препарати – призначаються регулювання зростання залізистої тканини в органі. Дані лікарські засоби призначаються тільки лікарем, тому що не завжди цей лікарський засіб підходить у кожному персональному випадку. Це насамперед пояснюється тим, що лікарський препарат має безліч протипоказань та побічних ефектів. Гормональні препарати в основному призначають на початковій стадії захворювання для того, щоб нормалізувати циркуляцію в простаті, стабілізувати сечовиділення та усунути набряклість.
 2. Альфа-адреноблокатори – ці препарати для лікування такої патології як аденома передміхурової залози надають розслаблюючу дію на м'язові волокна, усувають м'язові спазми та нормалізують сечовипускання. Завдяки своєму унікальному складу даний лікарський препарат має дбайливий вплив на організм людини, тому його рекомендують навіть літнім пацієнтам, а також чоловікам, які страждають на цукровий діабет, бронхіальною астмою та багатьма іншими захворюваннями. Незважаючи на всі свої переваги та особливості, дані препарати здатні лише усунути симптоматику, але на жаль не зупинити сам патологічний процес, а відповідно і не попередить подальший розвиток хвороби.
 3. Рослинні препарати – ці ліки від аденоми простати у чоловіків є одними з максимально дієвими і відрізняються ще й тим, що містять мінімальну кількість побічних ефектів. В основному ці препарати призначаються для того, щоб усунути проблеми з сечовипусканням, а також посилити швидкість потоку урину, а також повністю ліквідувати запалення. Крім цього, саме рослинні препарати покращують сечовидільну функцію і повністю усувають набряки.
 4. Антибактеріальні засоби – ці препарати на лікування передміхурової залози призначаються у разі, якщо до хвороби додатково приєднується бактеріальна інфекція. Такі ситуації трапляються досить часто, і переважно віддається лікарським засобам з групи цефалоспоринів. Незважаючи на те, що ці препарати чудово справляються із запальними процесами, вони мають і деякі протипоказання, тому приймати їх самостійно не рекомендується.
 5. Інгібітори 5-альфа-редуктази – ці лікарські засоби не лише позбавляють симптоматики, але й запобігають подальшому розвитку патології, а також призводять до того, що передміхурова залоза значно зменшується у розмірах.

Вибираючи препарати для лікування аденоми простати, не варто забувати про те, що порятунок від патології зовсім не можливий, якщо у чоловіка знижений імунітет. Саме тому обов'язково потрібно приймати кошти для підвищення імунітету. Імуностимулюючі препарати відрізняються тривалими системними ефектами і чудово підходять у комплексній терапії для лікування проблем із передміхурової залозою.

Комбіновані препарати та засоби для лікування простатиту у похилому віці

Для лікування аденоми передміхурової залози багато фахівців віддають перевагу комбінованим препаратам. У такому випадку лікарські засоби підбираються ретельно і призначаються тільки ті, які включають протизапальну, знеболювальну, регенеруючу та протинабрякову дію.

консультація фахівця при простатиті

Що стосується лікування простатиту та аденоми простати у літньому віці, то при такому діагнозі, навіть якщо діагностуються ускладнення, оперативне лікування не здійснюється, а призначаються лікарські препарати.

Зверніть увагу! Незалежно від того, що багато лікарських засобів зовсім не мають протипоказань і побічних ефектів займатися самолікуванням категорично заборонено, оскільки це може призвести до серйозних наслідків, навіть таких як розвиток раку передміхурової залози.

Для того, щоб повністю усунути з життя чоловіка таку патологію, як простатит і аденома простати, а також не допустити розвитку ускладнень, необхідно при появі перших симптомів звертатися до медичного закладу. Тому що поставити правильний діагноз зможе лише кваліфікований спеціаліст після низки обстежень. За результатами цих досліджень призначається відповідне лікування, звичайно ж, та виходячи з персональних особливостей організму чоловіка. Тільки дотримуючись усіх рекомендацій можна повністю позбавитися такої підступної патології завдяки переліку прописаних ліків при аденомі простати. Інакше якщо захворювання перебуває у запущеної стадії, єдиним виходом є хірургічне втручання, яке також може завжди принести бажаних результатів.

Висновок

Аденома простати вважається одним із найпопулярніших захворювань, яке діагностується у чоловіків віком понад 40 років. Як показує практика, що старше ставати чоловік, то ризик розвитку цієї патології значно зростає. Найголовніше у такій ситуації вчасно діагностувати патологію та розпочати лікування. Якщо діагностувати захворювання на початковій стадії, то можна позбутися його за допомогою лікарських препаратів. На щастя, в даний час список ліків від аденоми простати дуже великий і лікар з огляду на всі особливості організму пацієнта і виходячи із занедбаності патології, може призначити ефективне лікування, яке не тільки допоможе позбавитися патології, але і запобігає розвитку серйозних ускладнень.